EN

Studentų g. 39, LT-08106 Vilnius
Telefonas +370 5 2730895
El. paštas info@zaidimolaboratorija.leu.lt

Mokslo populiarinimo

M. Brėdikytė, A. Brandišauskienė "Mįslingas vaikų žaidimas" Mano vaikas vakar žaidė…“ –  bando viena mama dalytis su kita savo patyrimu. Tik žaidė?“ – nekantriai nutraukia antroji ir čia pat priduria susirūpinusiu balsu: Reikia jau pradėti ruoštis mokyklai… kad paskui nebūtų per vėlu". Vaikų žaidimas. Padėti žaisti ar riboti žaidimą? Kaip ir kokius žaislus parinkti? O gal nežaisti, bet lankyti įvairius būrelius? Turbūt šie ir panašūs klausimai neduoda tėvams ramybės, kai jų mažieji dar nerymo nuo ryto iki vakaro prie knygų, o mieliau kariauja, verda valgyti ar keliauja su troliais dangumi. Kaip įminti „vaikų žaidimomįslę?(šaltinis www.bernardinai.lt).


R. Bieliauskaitė "Žaidimas - rimtas dalykas, geriausia - kai smagus visiems" „Vaikystė ir žaidimai – kodėl tėvams svarbu žaisti su vaikais net tada, kai jie eina į mokyklą?“ – viena ciklo „Gyvenimas kaip įdomi pamoka“, organizuojamo seserų eucharistiečių ir ISC „Bendrakeleiviai“, paskaitų. Anot ją vedusios Individualiosios psichologijos instituto direktorės dr.doc. Rasos Bieliauskaitės, žaidimas – rimtas ir svarbus dalykas vaikų augimui ir auginimui nuo pat kūdikystės iki brandos, taip pat ir suaugus, t. y. visą žmogaus gyvenimą. Žaidimas – tai terpė kurioje augama daugeliu aspektų – savivokos, savivertės, santykio su kitais žmonėmis, socializacijos prasme. Žaidžiant mokomasi – iš pradžių iš pažiūros pačių elementariausių dalykų, ženklinančių kūdikio, mažo vaiko vystymosi raidos etapus, vėliau – vis sudėtingesnių. Žaidžiant formuojasi intelektas, kūrybiškumas. Šeimoje žaidimas – tai bendrystės išraiška ir šio jausmo stiprinimas. Tačiau psichologė R. Bieliauskaitė ragina niekuomet nepamiršti vienos „smulkmenos“ – žaidimas veiksmingiausias tada, kai visiems žaidžiantiems jis smagus (šaltinis www.bernardinai.lt).


E. Kuraitė "Vaikams žaisti ne tik smagu, bet ir būtina" Žaidimas yra geriausias pagrindas tolesniam mokymuisi. Ikimokyklinukams nereikalingas direktyvus raidžių, skaičių, piešimo mokymas. Vaikai yra labai smalsūs ir, jei aplinka yra palanki, dažniausiai jie patys išmoksta šių dalykų žaisdami ir tyrinėdami (šaltinis www.ikimokyklinis.lt).


"10 pagrįstų priežasčių, kodėl vaikams reikia drausti technologijas" Amerikos pediatrų akademija ir Kanados pediatrų draugija teigia, kad kūdikiai iki dvejų metų turi būti atriboti nuo bet kokių naujų technologijų įrenginių. Trejų-penkerių metų vaikams įvairūs technologijų prietaisai, tokie kaip iPad'ai, kompiuteriai, telefonai, turi būti ribojami iki vienos valandos per dieną. Šešerių-aštuoniolikos metų vaikams technologijos turi būti ribojamos iki dviejų valandų per dieną, skelbia huffingtonpost.com (šaltinis www.delfi.lt).